Het Nederlands Davis Cup-team begint deze week aan een nieuwe ronde in het prestigieuze landentoernooi. In de tweede fase van de wereldgroep neemt Oranje het in eigen huis op tegen Argentinië. Ziggo Sport is op locatie aanwezig en zendt vrijdag 12 en zaterdag 13 september live uit vanuit MartiniPlaza in Groningen. Er staat een uitgebreid programma klaar van voorbeschouwingen, live wedstrijden tot aan nabeschouwingen.
Vorig jaar beleefde Nederland een historische run waarin het, tegen alle verwachtingen in, Carlos Alcaraz en de afzwaaiende Rafael Nadal uitschakelde in Spanje. In de halve finale werd vervolgens buurland Duitsland verslagen. Tijdens de eerste finale in de geschiedenis van het Nederlandse Davis Cup-team bleek titelverdediger Italië, met Matteo Berrettini en de huidige nummer 2 van de wereld Jannik Sinner, net te sterk.
Met het altijd sfeervolle MartiniPlaza als strijdtoneel en een gepassioneerd publiek achter zich hoopt TeamNL opnieuw te kunnen stunten. Argentinië staat bekend om zijn vechtlust en rijke Davis Cup-traditie, maar Nederland kan rekenen op een sterk dubbelspel duo en ervaren single spelers die in topvorm richting Groningen afreizen. Dit jaar moet Oranje het wel doen zonder kopman Tallon Griekspoor, die zich heeft afgemeld voor het Davis Cup-seizoen. Bondscoach Paul Haarhuis heeft alsnog een competitieve selectie samengesteld met:
Ziggo Sport kondigt daarnaast een nieuw partnership aan met Jesper de Jong. De 25-jarige Haarlemmer is na Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor de derde Nederlandse enkelspeler die zich aansluit bij Ziggo Sport. Daarmee heeft Ziggo Sport een samenwerking met de drie beste tennissers van Nederland en zet zo de tenniszender van Nederland nog beter op de kaart.
De Jong is bezig aan een indrukwekkende opmars. Als huidige nummer 79 van de wereld timmert hij stevig aan de weg, met als voorlopig hoogtepunt zijn eerste ATP-finale, een kleine maand geleden in Bastad.
Jesper de Jong is verheugd met het partnership: “Geweldig dat dé tenniszender van Nederland me gaat ondersteunen. Door sponsoring kan ik me verder ontwikkelen met als doel mijn ambities te verwezenlijken.”
De wedstrijden Nederland - Argentinië zijn vrijdag 12 en zaterdag 13 september live te volgen vanaf 14:00 uur op Ziggo Sport & Ziggo Sport 4. Vanaf MartiniPlaza in Groningen zorgen Kristie Boogert en Raemon Sluiter voor de interviews en de verdiepende analyses.
Over Ziggo Sport
Ziggo Sport is dé sportzender van Nederland en biedt een breed en exclusief aanbod aan internationale en nationale topsport. Voetbalfans kunnen genieten van de UEFA Champions League, UEFA Europa League, UEFA Conference League en UEFA EK onder-21, evenals topcompetities als LaLiga, Serie A, de Belgische Pro League, DFB Pokal, Coppa Italia, Copa del Rey, de WSL en WK/EK-kwalificatiewedstrijden.
Motorsportliefhebbers volgen bij Ziggo Sport live de MotoGP, NASCAR, IndyCar, IMSA, Formule E, DTM en de GT World Challenge. Daarnaast is Ziggo Sport hoofdsponsor van het GT3-team Ziggo Sport Tempesta Racing.
Ook andere grote sporten zijn prominent vertegenwoordigd. Tennisfans zien de ATP 1000- en 500-toernooien, Wimbledon en de Davis Cup. Golfliefhebbers volgen de PGA en European Tour, inclusief de Majors, de Ryder Cup, de Solheim Cup, TGL, de LPGA, LET Tour en LIV Golf. Verder biedt Ziggo Sport topatletiek met de Diamond League, rugby met de Six Nations en TeamNL-sporten zoals volleybal, handbal, basketbal en rugby.
Klanten van Ziggo kijken een deel van de programma’s gratis op kanaal 14. Het Ziggo Sport Totaal-pakket is beschikbaar bij alle providers en biedt zes sportkanalen met al het Ziggo Sport. Daarnaast kunnen voetbalfans zonder Ziggo-abonnement via Ziggo Sport Free gratis alle wedstrijden van Nederlandse clubs in Europees voetbal bekijken via de Ziggo GO app of de Ziggo Sport Totaal app.